Kalimero - Redbro

KALIMERO REDBRO - MÄSOVÝ DRUH - NOVINKA 2017


KALIMERO - REDBRO
COLOURED BROILER

doba výkrmu 49 dní a viac
odporúčaná doba výkrmu 81 - 90 dní
farba kože a behákov žltá
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria tmavočervená
hmotnosť 1.800g - 4.500g
 Špeciálny sortiment - dodávané druhy: KALIMERO

Táto novinka roku 2017 v sortimente druhov KALIMERO je už dlho očakávanou líniou v radoch chovateľov. Vyznačuje sa silnou prispôsobivosťou a odolnosťou aj k tvrdším domácim podmienkam. Jeho zamatové tmavo červené zafarbenie peria a žltá farba behákov a kože upúta hneď na prvý pohľad každého chovateľa.

Jedná sa o druh kurčiat prednostne určených na výkrm, teda na mäso. Sú šľachtené na chov vo vonkajších podmienkach, teda na bio a domáce chovy. Rovnako dobre sa odchovávajú aj v halách v uzavretom odchove, kde sa používajú výhradne kvalitné kŕmne zmesi.

Čo sa týka znášky je potrebné upozorniť, že ako všetky druhy KALIMERO sa sliepočky radi prekrmujú a to má za následok nízku znášku alebo srdcovo cievne príhody a následný úhyn sliepok. Preto je potrebné tieto budúce nosnice, ak sa pre ne rozhodnete, aby dostávali dennú dávku krmiva v množstve maximálne 150 gramov na kus. Je ideálne ak sa majú kde tieto veľké robustné sliepky pásť a majú možnosť pohybu. Tieto veľké sliepky vám jastrab neodnesie.

Dodávame ich nesexované, čiže pohlavne netriedené kuričky od kohútikov, rovnako ako u všetkých mäsových druhov kurčiat.

Výkrm kurčiat na mäso trvá obvykle podľa požiadaviek zákazníka od 50 dní, kedy kurčatá vážia priemerne 1,80 kg  až do veku 120 dní, kedy ich hmotnosť je 4 – 5 kg.Mäso je krásne vyzreté, šťavnaté a plné sily, minerálov a bielkovín.

Tieto údaje sú použité zo štandardov udávaných výrobcom pri kŕmení kvalitnými kŕmnymi zmesami s odchovom v halách. Pri odchove vo voľnom výbehu a s alternatívnymi druhmi krmív budú výsledky odlišné, v závislosti od veľkosti výbehu a kvality kŕmnej dávky.Toto platí nielen u K-REDBRO, ale aj u ostatných druhov kurčiat. Dodávame aj násadové vajcia. Kurčatá Kalimero - REDBRO dodávame v mesiacoch Február až Október vo veku 1 deň, 3 týždňové a jatočné.

Kurčatá Kalimero - RB odchované na našej farme predávame aj čerstvo očistené, obvykle v letných a jesenných mesiacoch. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte.

Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.