Gyronelo - Rustical - NOVÉ !

GYRONELO RUSTICAL - ŤAŽKÝ MÄSOVÝ DRUH - NOVINKA 2018GYRONELO - RUSTICAL

COLOURED BROILER

znáška vajec 260 ks
hmotnosť vajec 63,6g
doba výkrmu 49 dní a viac
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria kurička tmavohnedá, kohútik bledý
hmotnosť 2.500g - 5.500g
Špeciálny sortiment - dodávané druhy: GYRONELO
GYRONELO RUSTICAL bol testovaný chovateľmi priamo na vašich slovenských dvoroch v rokoch 2018 / 2019.

Niektorí z vás chovateľov sa podujali na testovanie tohto druhu kurčiat v domácich podmienkach a sú s nimi nadmieru spokojní. Kurčatá krásne rastú a pri kŕmení zmesami ich môžeme vykŕmiť za dva mesiace až na vyše 2,4kg.
A to kvalitné mäso je úžasné!

Vo veku cez 120 dní sliepočky začnú znášať krásne hnedé vajíčka. Niektorí kohúti v tomto veku majú už vyše 4,5kg. Jednoznačne sa jedná o to pravé dedinské a farmárske kurča.
Ťažký mäsový druh kurčiat, ktoré vynikajú svojim pestrofarebným perím, ktoré pokrýva spektrum rôznych farieb od bielej, s prevahou odtieňov hnedej až po tmavočervenú.
Vašou veľkou výhodou pri výbere tohto druhu kurčiat je to, že viete rozoznať kuričku od kohútika už ihneď po vyliahnutí, čo neumožňuje žiadny iný z ponúkaných druhov Kalimero a Gyronelo. Toto má obrovský význam pre chovateľa, ktorí chce rýchle a intenzívne vykŕmiť kohútov a kuričky si nechať na nosnice na vajíčka.

Toto je presne ten druh kurčiat, keď sa môžeme rozhodnúť či si nechať ťažkých kohútov na konzum a kuričky na krásne veľké sliepky - nosnice!

GYRONELO RUSTICAL sa vyznačuje odolnosťou voči nepriaznivému počasiu, stresom a chorobám. Pre tieto vlastnosti ich ľudia obľubujú a sú veľmi žiadané. Chovanie je pohodlné, bezproblémové. Sú odolné, radi sa pasú, kurice pokiaľ ich chovateľ neprekŕmi a nestučnejú, znášajú pekné veľké vajcia aj cez zimu. Môžeme ich odporučiť každému, aj tomu, kto chce s chovom sliepok práve začať.
Vo veku 8-10 týždňov má kohút hmotnosť 2,4 - 2,8 kg a sliepka 2 - 2,5 kg. Znáška začína okolo 18. až 20.týždňa veku.

Dodávame aj násadové vajcia. Kurčatá GYRONELO RUSTICAL dodávame vo veku 1 deň nesexované, na želanie zákazníka môžeme tieto kurčatá vysexovať za manipulačný poplatok.
Na pravom hornom obrázku je kohút, na obrázku pod ním sliepka. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.
 

Gyronelo - Super XL - NOVÉ !

 ksm1532

GYRONELO - SUPER XL - ŤAŽKÝ MÄSOVÝ DRUH - NOVINKA 2019

coq_coloryield_yellow_558

GYRONELO - SUPER XL
FREE RANGE TYPE OF BROILER

   
farba kože a behákov žltá a biela
doba výkrmu 49 dní a viac
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria bledohnedobiela
hmotnosť 2.500g - 5.500g
Špeciálny sortiment - dodávané druhy: GYRONELO
Vyliahnutý preto, aby bol veľký a ťažký! Jedná sa o novinku z roku 2019. Vyznačuje sa rýchlejším rastom než Kalimero a Gyronelo Rustical.
Najťažší farebný brojler, ideálny na farmársku produkciu. Približuje sa najviac k bielym priemyselným brojlerom. Rozdiel je však vo vyššej kvalite mäsa a jednoduchšom odchove.

Farba peria u tohto výnimočného druhu je bledohnedá, alebo bielo-hnedá, prípadne biela, vďaka čomu je veľmi obľúbený, ako aj všetky druhy jemu podobné.

Štýlová perfektná kombinácia rastu a výkonnosti.
Pre jeho vylepšené vlastnosti nahradil doteraz veľmi úspešný druh Kalimero Super Master, ktorý v posledných rokoch lámal priečky v popularite u našich zákazníkov.

Jedná sa o druh určený prednostne na mäso, je využívaný na chovy v halách, ale i na čoraz populárnejšie free range, teda chovy s výbehmi do voľnej prírody.
Chov je nenáročný, kurčatá sú odolné, radi sa pasú, sú kľudné. Tento druh je obľúbený hlavne v nemecky hovoriacich krajinách, kde sa chová buď vo verzii BIO, alebo ako pomaly rastúci brojler, čo sa vyznačuje veľmi kvalitným vláknitým mäsom, ktoré je oveľa výživnejšie, lepšie stráviteľnejšie a chutnejšie.
Vo veku 7 týždňov dosahuje hmotnosť cez 2 kg, vo veku 10 týždňov hmotnosť viac ako 3,5 kg. Tieto údaje sú použité zo štandardov udávaných výrobcom pri kŕmení štandardnými kŕmnými zmesami s odchovom v halách. Pri odchove vo voľnom výbehu a s alternatívnymi druhmi krmív budú výsledky odlišné, v závislosti od veľkosti výbehu a kvality kŕmnej dávky. Toto platí nielen u Gyronelo XL, ale aj u ostatných druhov kurčiat.

Dodávame aj násadové vajcia. Kurčatá GYRONELO - SUPER XL dodávame nesexované v mesiacoch Marec až Október vo veku 1 deň, 3 týždňové a jatočné.
Tieto kurčatá odchované na našej farme predávame aj čerstvo očistené, obvykle v letných a jesenných mesiacoch. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.
 

Kalimero - Redbro

KALIMERO REDBRO - MÄSOVÝ DRUH - NOVINKA 2017


KALIMERO - REDBRO
COLOURED BROILER

doba výkrmu 49 dní a viac
odporúčaná doba výkrmu 81 - 90 dní
farba kože a behákov žltá
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria tmavočervená
hmotnosť 1.800g - 4.500g
 Špeciálny sortiment - dodávané druhy: KALIMERO

Táto novinka roku 2017 v sortimente druhov KALIMERO je už dlho očakávanou líniou v radoch chovateľov. Vyznačuje sa silnou prispôsobivosťou a odolnosťou aj k tvrdším domácim podmienkam. Jeho zamatové tmavo červené zafarbenie peria a žltá farba behákov a kože upúta hneď na prvý pohľad každého chovateľa.

Jedná sa o druh kurčiat prednostne určených na výkrm, teda na mäso. Sú šľachtené na chov vo vonkajších podmienkach, teda na bio a domáce chovy. Rovnako dobre sa odchovávajú aj v halách v uzavretom odchove, kde sa používajú výhradne kvalitné kŕmne zmesi.

Čo sa týka znášky je potrebné upozorniť, že ako všetky druhy KALIMERO sa sliepočky radi prekrmujú a to má za následok nízku znášku alebo srdcovo cievne príhody a následný úhyn sliepok. Preto je potrebné tieto budúce nosnice, ak sa pre ne rozhodnete, aby dostávali dennú dávku krmiva v množstve maximálne 150 gramov na kus. Je ideálne ak sa majú kde tieto veľké robustné sliepky pásť a majú možnosť pohybu. Tieto veľké sliepky vám jastrab neodnesie.

Dodávame ich nesexované, čiže pohlavne netriedené kuričky od kohútikov, rovnako ako u všetkých mäsových druhov kurčiat.

Výkrm kurčiat na mäso trvá obvykle podľa požiadaviek zákazníka od 50 dní, kedy kurčatá vážia priemerne 1,80 kg  až do veku 120 dní, kedy ich hmotnosť je 4 – 5 kg.Mäso je krásne vyzreté, šťavnaté a plné sily, minerálov a bielkovín.

Tieto údaje sú použité zo štandardov udávaných výrobcom pri kŕmení kvalitnými kŕmnymi zmesami s odchovom v halách. Pri odchove vo voľnom výbehu a s alternatívnymi druhmi krmív budú výsledky odlišné, v závislosti od veľkosti výbehu a kvality kŕmnej dávky.Toto platí nielen u K-REDBRO, ale aj u ostatných druhov kurčiat. Dodávame aj násadové vajcia. Kurčatá Kalimero - REDBRO dodávame v mesiacoch Február až Október vo veku 1 deň, 3 týždňové a jatočné.

Kurčatá Kalimero - RB odchované na našej farme predávame aj čerstvo očistené, obvykle v letných a jesenných mesiacoch. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte.

Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.

 

Kalimero - Holokrčky

1524_img_3973_k_140_2

KALIMERO - HOLOKRČKY - ŤAŽKÝ MÄSOVÝ DRUH


NAKED NECK

FREE RANGE TYPE OF BROILER

znáška vajec 240 až 250 ks
hmotnosť vajec 63,3g
farba vaječnej škrupiny hnedá
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria hnedá
hmotnosť sliepky 2.500 - 4.500g
Špeciálny sortiment - dodávané druhy: KALIMERO
Holokrčky zaraďujeme do druhov ťažkých mäsových kurčiat. Tento druh obľubujú najmä chovatelia, ktorí majú radi pomalšie rastúce druhy mäsových kurčiat, ktorých ťažkí kohúti sú veľmi vhodní na výkrm, pre ich úžasne chutné a vláknité mäso.

Vo veku 12 týždňov má kohút hmotnosť 2,5 - 3,5 kg. Znáška začína okolo 22. až 24.týždňa veku. Sliepky môžu byť ťažké nosnice s dvojakou úžitkovosťou.
Holokrčky majú špeciálne zaperenie aj kvalitu peria. Holokrčky majú najjemnejšiu kožu, najkvalitnejšie mäso takmer bez tuku a sú výnimočne otužilé a odolné.

Možno niektorým chovateľom nie sú zrovna svojim chýbajúcim perím na krku príťažlivé, no iným táto prastará genetická výbava tohto druhu učaruje natoľko, že pre ich životaschopnosť a úžasnú odolnosť ich chovajú s nadšením a radosťou. Po kuchynskej úprave každý gurmán si vychutná a vysoko ocení neopakovateľne úžasnú chuť tohto druhu mäsa.

Holokrčky sú sliepky s výbornou znáškou vajec a odolnosťou voči nepriaznivému počasiu, stresom a chorobám. Chovanie je pohodlné, bezproblémové. Sú odolné, radi sa pasú, znášajú pekné veľké vajcia aj cez zimu. Môžeme ich odporučiť každému, aj tomu, kto chce s chovom sliepok práve začať, sú určené na dvojakú úžitkovosť teda na kvalitné mäso, i dostatok čerstvých vajec.

Holokrčky sú ako sa vraví aj na vajcia aj do hrnca. Mäso z mladého kohúta je úplne inej kvality ako mäso z bielych brojlerov, či iných kohútov. Je vyzretejšie, chudšie, zdravšie, upečené má nádhernú zlatú kožičku, pričom celý chutí výborne. Spotreba krmiva na deň, v dospelosti je cca 137g na kus.

Dodávame aj násadové vajcia. Kurčatá Holokrčky dodávame vo veku 1 deň nesexované, ale i staršie viac týždňové. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.
 

Kalimero Natural

kalimeromale1_140

KALIMERO NATURAL - MÄSOVÝ DRUH


KALIMERO
COLOURED BROILER

doba výkrmu 49 dní a viac
odporúčaná doba výkrmu 81 dní
farba kože a behákov žltá a biela
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria rôzna
hmotnosť 2.500g - 5.500g
 Špeciálny sortiment - dodávané druhy: KALIMERO

Ide o výkrmové gazdovské prírodné brojlerové kurčatá, najvhodnejšie na dvorový odchov. Kurčatá Kalimero dodávame nesexované.

Sú veľmi nenáročné na krmivo, najmä v neskoršom období odchovu (obilie, kukurica). Odchov kurčiat Kalimero trvá 49 až 120 dní. Hmotnosť kurčiat vo veku 60 dní je 2,3 až 2,8 kg pri spotrebe krmiva približne 2,3-2,5 kg na 1 kg živej hmotnosti kurčaťa. Vo veku 120 dní nadobúda hmotnosť 4 až 5,5 kg.

Kalimero je ťažký typ kurčiat, určený prednostne na mäso. Ich výhodou je najmä to, že nie sú chúlostivé na mäknutie kostí, radi sa pasú a sú zhánlivé za prírodnou potravou pri pastve. Sú zvyčajne krotké a prítulné. Oproti priemyselne chovaným bielym brojlerovým kurčatám sa jedná o naturálny produkt odolný voči chorobám.
Kurčatá Kalimero rastú pomalšie než biele priemyselné brojlery, no tento jav je ich výhodou, pretože pomalšie priberanie na váhe znamená zdravšie mäso s jeho výbornou a nenapodobiteľnou chuťou a kvalitou.

Chov je možný bez hormónov, teda stimulátorov rastu, bez mäsokostných a rybích múčok, čo zabezpečuje čistotu zloženia mäsa. Je predurčené priamo na bio chov v organickom prostredí.

Pokiaľ z kurčiat Kalimero nepoužijeme na jatočné účely kuričky - sliepky, začnú znášať okolo 22. týždňa života vajcia.
Tento druh hydiny Vám dáva úplnú voľnosť v tom slova zmysle, že nie je potrebné ako u priemyselných bielych brojlerov v čase ich jatočnej hmotnosti poraziť všetky naraz a mäso ukladať do mraziacich boxov.
Kurčatá dorastajú postupne, čím sa môžu porážať podľa potreby priebežne. Majú potom krásnu žltú kožu a vyzreté vynikajúce mäso.

Kurčatá Kalimero dodávame v rôznych farbách peria, niektoré aj s génom holých krkov (holokrčky). Holokrčky majú najjemnejšiu kožu, najkvalitnejšie mäso takmer bez tuku a sú výnimočne otužilé a odolné.

Dodávame aj násadové vajcia. Kurčatá Kalimero dodávame nesexované v mesiacoch Marec až Október vo veku 1 deň, 3 týždňové a jatočné.
Kurčatá Kalimero odchované na našej farme predávame aj čerstvo očistené, obvykle v letných a jesenných mesiacoch. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.

 

brojlery priemyselné

KURČATÁ BROJLERY - PRIEMYSELNÉ MÄSOVÉ DRUHY

broiler_rusticbro_m_yellow_558

broiler


CHICKEN BROILER
INDUSTRIAL BROILER

   
 doba výkrmu 36 dní a viac
 farba kože a behákov biela a žltá
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria biela
hmotnosť 2.200g - 3.500g
 Základný sortiment - dodávané druhy: HUBBARD, ROSS 308, COBB 500
Ťažké priemyselné brojlerové mäsové typy kurčiat, určené na rýchlovýkrm. Dosahujú hmotnosť 2 kg už za 36 dní veku. Je potrebné ich vykrmovať určenými kŕmnymi zmesami BR1 vo veku 1 až 14 dní, BR2 od 15 až do jatočnej hmotnosti, BR3 alebo zmes kukuričného a pšeničného šrotu na vyčistenie 5 dní pred porážkou, resp. toľko dní, koľko udáva výrobca KZ BR2 ako ochrannú dobu. Brojler spotrebuje za výkrmnú dobu 4 – 5 kg zmesky, v pomere 1(BR1):3(BR2):1(BR3). Dodávame aj násadové vajcia. Tento druh hydiny dodávame nesexované v mesiacoch Marec až Október vo veku 1 deň, 3 týždňové a jatočné. Farba brojlera je biela, niektoré kusy môžu mať nádych hnedej farby, prípadne iné farebné škvrny. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.
 

Lososová

LOSOSOVÁ GLS - STREDNE ŤAŽKÝ MÄSOVO NOSIVÝ DRUH - NOVINKA 2018SALMON GLS
DUAL-PURPOSE

znáška vajec 270 až 305 ks
hmotnosť vajec 63,6g
farba vaječnej škrupiny smotanovo hnedá
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria bielo prskaná
hmotnosť sliepky 2.500 - 3.000g
Špeciálny sortiment - dodávané druhy: GYRONIER
Sme hrdí na to, že poskytujeme tento špičkový dôveryhodný produkt mnohým spokojným chovateľom i vo viacerých krajinách.

Tento produkt je ideálny pre tradičné chovy a tradičné poľnohospodárstvo. Veľmi dobre sa adaptuje na organické alebo iné domáce gazdovské podmienky.
Poskytuje vysoký výkon a úžitok. Je to veľmi štýlová farmárska sliepka, ktorá miluje vonkajší chov. V uzavretom priestore sa chová kľudne a je prítulná.

Vyniká životaschopnosťou. Jej prednosťami sú hlavne odolnosť, robustnosť a ideálna znáška.
Jedná sa o dvoj úžitkový mäsovo nosivý typ obzvlášť originálneho a jedinečného lososového sfarbenia sliepok s výbornou znáškou vajec a odolnosťou voči nepriaznivému počasiu, stresom a chorobám.

Sliepka je veľmi podobná svojimi úžitkovými vlastnosťami Gazdovskej Hempšírke. Chovanie je pohodlné, bezproblémové. Sú odolné, radi sa pasú, znášajú pekné veľké vajcia aj cez zimu.

Môžeme ich odporučiť každému, aj tomu, kto chce s chovom sliepok práve začať.
Tento druh sliepky je schopný produkovať vysokú znášku vajec aj viac ako dva roky !!!
Znáška začína okolo 18. až 20.týždňa veku. Spotreba krmiva na deň - v dospelosti je cca 134g na kus.

Dodávame aj násadové vajcia. Sliepočky Lososové dodávame vo veku 1 deň a staršie odchované. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.
 

Hempšír GNH

GAZDOVSKÁ HEMPŠÍRKA GNH - STREDNE ŤAŽKÝ MÄSOVO NOSIVÝ DRUH

hempsir


HAMPSHIRE GNH
DUAL-PURPOSE

znáška vajec 270 až 305 ks
hmotnosť vajec 63,6g
farba vaječnej škrupiny hnedá
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria tmavohnedá
hmotnosť sliepky 2.500 - 3.000g
Špeciálny sortiment - dodávané druhy: GYRONIER
Už rokmi preverená a mnohými chovateľmi odskúšaná, úžasná, ušľachtilá a veľmi dobre známa nosnica. Najvhodnejšia úplne do každého vonkajšieho chovateľského prostredia, ale aj do uzatvoreného priestoru.

Produkuje veľa kvalitných vajec v bio kvalite z organického chovu. Keďže je to robustná väčšia sliepka, disponuje vynikajúcou životaschopnosťou, je ľahko ovládateľná a veľmi odolná. Má najkvalitnejšie mäso.

Sme veľmi radi, že vám môžeme poskytnúť tento dôveryhodný produkt aj do drsnejších podmienok, mladým začínajúcim chovateľom alebo prosto ľuďom, ktorí nemajú čas až tak naplno venovať sa chovu sliepok, no chcú mať domáce kvalitné vajíčka.

Pre jej nenáročnosť a obľúbenosť je už niekoľko rokov TOP - číslo 1 u našich chovateľov. Rovnako ako Čiernozlatá Afričanka je veľmi prispôsobivá aj do extrémneho chladu, či každým rokom aj u nás, extrémneho tepla.
Jedná sa o dvoj úžitkový mäsovo nosivý typ tmavo hnedého alebo hnedo perleťového sfarbenia sliepok s výbornou znáškou vajec a odolnosťou voči nepriaznivému počasiu, stresom a chorobám.

Chovanie je pohodlné, bezproblémové. Sú odolné, radi sa pasú, znášajú pekné veľké vajcia aj cez zimu. Môžeme ich odporučiť každému, aj tomu, kto chce s chovom sliepok práve začať.

Tento druh sliepky je schopný produkovať vysokú znášku vajec aj viac ako dva roky !!!
Znáška začína okolo 18. až 20.týždňa veku. Spotreba krmiva na deň - v dospelosti je cca 129g na kus.

Dodávame aj násadové vajcia. Sliepočky Hempšír GNH dodávame vo veku 1 deň a staršie odchované. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.
 

Leghorn biely

LEGHORN BIELY - ĽAHKÝ NOSIVÝ DRUH

dekalb


LEGHORN WHITE
LAYING HEN

znáška vajec 310 až 330 ks
hmotnosť vajec 62,9g
farba vaječnej škrupiny biela
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria biela
hmotnosť sliepky 1.800g
Špeciálny sortiment - dodávané druhy: DOMINANT D229
Pôvod tejto ušľachtilej nosnice je u Vlašky bielej, ktorú vyviezli Talianski vysťahovalci do Ameriky , kde z nej vyšľachtili najvýkonnejší druh nosivej sliepky, ktorá sa opätovne exportovala do celého sveta aj pod snáď najznámejším názvom Leghornka. Tejto sliepke sa následne venovala najvýraznejšia šľachtiteľská činnosť na celom svete. LEGHORN BIELY je produktom šľachtiteľov z Česka s najvyššou znáškou na svete. Tieto vajcia sa ako jediné dajú využiť na výrobu kraslíc. Je to ľahký typ sliepky s nízkou spotrebou krmiva a vysokou znáškou. Tento druh sliepky je schopný produkovať vysokú znášku vajec aj viac ako dva roky !!! Ide o sliepky nosnice ľahké. Spotreba krmiva na deň v dospelosti je cca 120g na kus. Dodávame aj násadové vajcia. Tento druh hydiny dodávame v mesiacoch Január až Október vo veku 1 deň až 18 týždňové. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.
 

Hnedá

HNEDÁ - ĽAHKÝ NOSIVÝ DRUH


BROWN
LAYING HEN

znáška vajec 315 až 340 ks
hmotnosť vajec 63,8g
farba vaječnej škrupiny hnedá
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria hnedá - rôzne odtiene
hmotnosť sliepky 2.000g
Základný sortiment - dodávané druhy: DOMINANT D102, D192 - od Júna 2018 iba D192 tmavočervená
Zákazníci ju zvyknú pýtať aj ako červenú nosnicu. Je najlepšia! Šľachtenie prebieha v Česku a preto je ideálna pre naše zemepisné podmienky. Znáška uspokojí aj toho najnáročnejšieho chovateľa. Ide o sliepky nosnice ľahšie. Je to ľahký typ sliepky s nízkou spotrebou krmiva a vysokou znáškou. Tento druh sliepky je schopný produkovať vysokú znášku vajec aj viac ako dva roky !!! Spotreba krmiva na deň v dospelosti je cca 120g na kus. Dodávame aj násadové vajcia. Tento druh hydiny dodávame v mesiacoch Január až Október vo veku 1 deň až 18 týždňové. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodnom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.

Čiernozlatá

ČIERNOZLATÁ - AFRIČANKA - STREDNE ŤAŽKÝ MÄSOVO NOSIVÝ DRUHBLACK-GOLD
DUAL-PURPOSE

znáška vajec 280 až 300 ks
hmotnosť vajec 62,5g
farba vaječnej škrupiny hnedá
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria čierna so zlatým krkom
hmotnosť sliepky 2.500 - 3.000g
Základný sortiment - dodávané druhy: GYRONIER
Legendárna sliepka, ktorá nikdy nesklame a vždy bude znášať tie najväčšie a najkrajšie vajíčka.

Najideálnejšia super sliepka do náročných a vysokohorských, či lesných oblastí.
Dedinská farmárka s úžasnou životaschopnosťou a znáškou vajec. Veľmi otužilá krásna veľká sliepka, ktorej perie sa na slnku leskne ako drahý zelený smaragd.

Jedna z najkvalitnejších sliepok, vhodná pre samotných začiatočníkov. Je predurčená priamo na biochov v organickom prostredí, rovnako ako Gazdovská Hempšírka. Obe sú veľmi prispôsobivé aj do extrémneho chladu, či každým rokom už aj u nás, extrémneho tepla.

Je to plemeno chované pre svoju otužilosť snáď po celom svete. Sliepka je veľmi podobná svojimi úžitkovými vlastnosťami, ktoré zdedila po jednom zo svojich rodičov vysokoznáškového plemena Dominant. Je veľmi odolná voči chorobám a zlému, chladnému počasiu.

Znáša pekné veľké hnedé vajíčka. Ide o sliepky nosnice stredne ťažké.
Tento druh sliepky je schopný produkovať vysokú znášku vajec aj viac ako dva roky !!!


Spotreba krmiva na deň v dospelosti je cca 132g na kus. Dodávame aj násadové vajcia. Tento druh hydiny dodávame v mesiacoch Február až Október vo veku 1 deň až 18 týždňové. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.
 

Pásikavá

PÁSIKAVÁ - STREDNE ŤAŽKÝ MÄSOVO NOSIVÝ DRUHBARRED

DUAL-PURPOSE

znáška vajec 270 až 306 ks
hmotnosť vajec 62,7g
farba vaječnej škrupiny smotanovo hnedá
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria čiernobiela
hmotnosť sliepky 2.500 - 3.000g
Špeciálny sortiment - dodávané druhy: GYRONIER
Jedna z najžiadanejších nosníc našich zákazníkov. Sliepka je veľmi podobná svojimi úžitkovými vlastnoťami, ktoré zdedila po jednom zo svojich rodičov vysokoznáškového plemena Dominant. Nenáročná, kľudná a veľmi vhodná do všetkých chovateľských podmienok. Svoje sfarbenie peria má totožné s čistokrvnou Plymutkou pásikavou a Amroxom. Sliepka dosahuje vyššiu hmotnosť a preto je veľmi obľúbená v drobných chovoch. Radíme ju aj s čiernou nosnicou na druhé miesto v obľúbenosti u našich zákazníkov. Ide o sliepky nosnice stredne ťažké. Spotreba krmiva na deň v dospelosti je cca 135g na kus. Dodávame aj násadové vajcia. Tento druh hydiny dodávame v mesiacoch Január až Október vo veku 1 deň až 18 týždňové. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.
 

Modrozlatá

MODROZLATÁ - STREDNE ŤAŽKÝ MÄSOVO NOSIVÝ DRUHBLUE GOLD

DUAL-PURPOSE

znáška vajec 270 až 290 ks
hmotnosť vajec 62,5g
farba vaječnej škrupiny bledohnedá
násadové vajcia dodávame od 20ks
farba peria sivomodrá so zlatým krkom
hmotnosť sliepky 2.500 - 3.000g
 Základný sortiment - dodávané druhy: GYRONIER
Je zaujímavá najmä pre svoje zvláštne zafarbenie peria, ktoré je takmer zhodné s čistokrvnou Plymutkou modrou.Sliepka je veľmi podobná svojimi úžitkovými vlastnoťami, ktoré zdedila po jednom zo svojich rodičov vysokoznáškového plemena Dominant. Táto nosnica však genetickým krížením získala po svojich prarodičoch a rodičoch podstatne vyššiu znášku vajec. Ide o sliepky nosnice stredne ťažké. Tento druh sliepky je schopný produkovať vysokú znášku vajec aj viac ako dva roky !!! Spotreba krmiva na deň v dospelosti je cca 132g na kus. Dodávame aj násadové vajcia. Tento druh hydiny dodávame v mesiacoch Január až Október vo veku 1 deň až 18 týždňové. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.
 

Sasexová

SASEXOVÁ - STREDNE ŤAŽKÝ MÄSOVO NOSIVÝ DRUH

sussexSUSSEX

DUAL-PURPOSE

znáška vajec 270 až 300 ks
hmotnosť vajec 62,3g
farba vaječnej škrupiny bledo hnedá
násadové vajcia dodávame od 20ks
farba peria biela s čiernym
hmotnosť sliepky 2.500 - 3.000g
Špeciálny sortiment - dodávané druhy: GYRONIER
Je zaujímavá najmä pre svoje zvláštne zafarbebie peria, ktoré je takmer zhodné s čistokrvnou Sasexkou. Sliepka je veľmi podobná svojimi úžitkovými vlastnoťami, ktoré zdedila po jednom zo svojich rodičov vysokoznáškového plemena Dominant. Táto stredne ťažká znášková sliepka však genetickým krížením získala po svojich prarodičoch a rodičoch podstatne vyššiu znášku vajec. Ide o sliepky nosnice veľmi dobre kondične a telesne vybavené do všetkých aj náročnejších chovateľských podmienok. Ľahko sa adaptujú na nové prostredie. Spotreba krmiva na deň v dospelosti je cca 133g na kus. Dodávame aj násadové vajcia. Tento druh hydiny dodávame v mesiacoch Január až Október vo veku 1 deň až 18 týždňové. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.
 

Čokoládka - NOVINKA !

ČIERNA - ČOKOLÁDKA - ĽAHKÝ NOSIVÝ DRUH - NOVINKA 2019DARK-CHOCOLATE
DUAL-PURPOSE

znáška vajec 260 až 280 ks
hmotnosť vajec 62,5g
farba vaječnej škrupiny čokoládovo hnedá
násadové vajcia dodávame od 20 ks
farba peria čierna
hmotnosť sliepky 2.000 - 2.300g
Špeciálny sortiment - dodávané druhy: DOMINANT DS 109
Hľadáte krásnu a výnimočnú sliepku?
Čokoládka je presne to!

Čo je na nej výnimočné?
Znáša najtmavšie čokoládovohnedé vajíčka, čím žiadna iná sliepka neovplýva.

Už nebudete nikdy musieť na Veľkú Noc farbiť vajíčka v cibuľových šupkách. Čokoládka vám ich už priamo znesie takto zafarbené. A nie len na Veľkú Noc, ale aj po celý rok!

Novinka z roku 2019 vám zaručí dostatok krásnych tmavohnedých vajec v rôznych odtieňoch čokoládovej farby. Je ideálna do všetkých chovateľských podmienok. Výnimočne sa hodí na dvory, kde sa veľmi rada pasie.
Jednoducho zvláda stres, či zmeny počasia. Chovanie je nenáročné a jednoduché pre každého chovateľa. Pre jej tmavé perie ju dravci často obchádzajú a nelovia ju.

Dodávame aj násadové vajcia. Tento druh hydiny dodávame v mesiacoch Február až Október vo veku 1 deň až 18 týždňové. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.
 

kohúti ťažkí

KOHÚT ŤAŽKÝ


ROOSTER
HEAVY WEIGHT

   
   
   
farba kože a behákov žltá
farba peria bledá
hmotnosť kohúta 4.000g - 5.500g
Špeciálny sortiment -  dodávané druhy: GYRONELO
Kohúty ťažké sú vysexované (vytriedené) z ťažkých kurčiat Kalimero Gyronelo. Sú určené na výkrm, veľmi vhodné do bio chovov, chovov kde je možnosť voľného výbehu, pretože títo kohúti sa radi pasú a zároveň veľmi dobre priberajú na hmotnosti, najmä keď sú kŕmení brojlerovými kŕmnymi zmesami. Dosahujú hmotnosť 4 - 5,5kg za 12 - 14 týždňov. Nie je potrebné ich po celý život kŕmiť kŕmnymi zmesami. Veľmi radi vypásajú dvory, sady, či iné trávnaté plochy.Majú kľudnú povahu, nezvyknú skákať alebo útočiť do detí, či chovateľov.

Po kuchynskej úprave je mäso takéhoto kohúta ideálne pre ľudí, ktorí majú radi chudšie a šťavnatejšie mäsko, uprednostňujú kvalitu mäsa pred kvantitou a nižšou kvalitou z bežne ponúkaných priemyselne rýchlo vykŕmených kurčiat z marketov. Je veľmi vhodné a často žiadané najmä mladými mamičkami pre svoje deti, pretože sa dá z tohto mäska pripraviť veľmi kvalitná polievka, ktorá je vhodná nielen pre deti, ale aj pre starších či chorľavých ľudí.

V letných a jesenných mesiacoch dodávame kohúty aj ako jatočné, a čerstvo očistené.

Tento druh hydiny dodávame v mesiacoch Marec až August vo veku 1 deň a staršie viac týždňové. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.

 

kohúti stredne ťažkí

KOHÚT POLOŤAŽKÝ


ROOSTER
MIDDLE WEIGHT

   
   
   
farba kože a behákov žltá
farba peria rôzna
hmotnosť kohúta 3.500g - 4.500g
Základný sortiment -  dodávané druhy: GYRONIER
Kohúty sú stredne ťažké, vysexované (vytriedené) z mäsovo - nosivých typov sliepok Gyronier. Sú určené na výkrm do drobnochovov. Dosahujú uvedenú hmotnosť za 4 - 5 mesiacov. Nie je potrebné ich kŕmiť počas celého života kŕmnymi zmesami. Veľmi radi vypásajú dvory, sady, či iné trávnaté plochy.

 

POZNÁMKA:
Kohúty dodávame v rôznych farbách peria. Je nám ľúto, ale nedokážeme zákazníkovi pri objednávke garantovať konkrétne sfarbenie peria kohúta. Obvykle je možné si priamo pri predaji vybrať z momentálnej ponuky v deň odberu.

  Najlepší spevák na vašom dvore,
  výborný však na vašom stole.

Tento druh hydiny dodávame v mesiacoch Január až Október vo veku 1 deň až 18 týždňové. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.

 

kohúti ľahkí

KOHÚT ĽAHKÝ


ROOSTER
  LIGHT

   
   
   
farba kože a behákov žltá
farba peria bledá
hmotnosť kohúta 2.500g - 2.800g
Základný sortiment -  dodávané druhy: DOMINANT
Kohúty sú ľahšie, vysexované (vytriedené) z nosivých typov sliepok Dominant. Sú určené na výkrm do drobnochovov. Dosahujú uvedenú hmotnosť za 4 - 5 mesiacov. Nie je potrebné ich kŕmiť počas celého života kŕmnymi zmesami. Veľmi radi vypásajú dvory, sady, či iné trávnaté plochy.

 

POZNÁMKA:
Kohúty dodávame v rôznych farbách peria. Je nám ľúto, ale nedokážeme zákazníkovi pri objednávke garantovať konkrétne sfarbenie peria kohúta. Obvykle je možné si priamo pri predaji vybrať z momentálnej ponuky v deň odberu.

  Najlepší spevák na vašom dvore,
  výborný však na vašom stole.

Tento druh hydiny dodávame v mesiacoch Január až Október vo veku 1 deň až 18 týždňové. Pre viac informácii o aktuálnej dostupnosti nás kontaktujte. Kŕmne zmesi na úspešný odchov aj výbornú znášku, zakúpite v našom obchodom centre DOM - CHOV - ZÁHRADA.