Poradenstvo z hydinárskej farmy GYRON - HYFA

Hľadáte kvalitné poradenstvo ohľadom chovu a liahnutia hydiny? Objednajte si poradenstvo na tejto stránke: kliknite tu

Ako lacnejšie nakupovať?

Poradíme Vám, ako môžete u nás lacnejšie nakupovať zobraziť celý článok 
 

Videá GYRON

Pozrite si videá o hydine, ktoré sme natočili pre vás!
zobraziť celý článok 
 

NOVÉ RECEPTY PÁNA ŠÉFA, NA KTORÝCH SI ZARUČENE POCHUTÍTE

Vždy sme vedeli o našom šéfovi v Gyrone, že je veľkým kulinárom a výborným kuchárom. Jeho recepty sú zamerané hlavne na mäso z hydiny, ktoré si vychová na vlastnej farme.
Dlhšiu dobu sme rozmýšľali nad tým, ako by sme jeho výnimočné recepty mohli sprostredkovať aj širšiemu okruhu záujemcov o kvalitné kulinárske pokrmy.

Príprava jeho pokrmov je obvykle jednoduchá a často nahrádza hydinovým mäsom, iné druhy bežne používaného mäsa. Šéf často objavuje ešte neodhalené mnohoraké originálne spôsoby a postupy špecialít od kurčaťa až po perličku.

Varenie jedla je vlastne dobrodružstvo a zároveň zábava. V našom prípade začína zdravým chovom hydiny, výberom toho správneho druhu, samotnou prípravou a očakávaním, ako bude pripravené jedlo chutiť. zobraziť celý článok 
 

Blíži sa koniec rýchlo výkrmových brojlerových kurčiat v drobnochovoch?

Biele brojlery, ako ich poznáme z obchodov a supermarketov nám už veľa rokov zabezpečujú relatívne lacnú výživu ľudstva na celom svete.


Dnes je už všeobecne známa skutočnosť, že tieto kurčatá sú vykŕmené za 28-36 dní vo veľkokapacitných halách s hustotou obsadenia 16-20 ks na m2. Vykrmovanie je na úrovni vysokej chemicko - výživárskej vedy, ktorá má za úlohu vyprodukovať také kŕmne zmesi, ktoré za čo najkratší čas dodajú do tela kurčaťa všetko to, čo potrebuje na svoju maximálnu výnosnosť a ziskovosť  za čo najkratší čas.

zobraziť celý článok 
 

Aby sa vám hydina neozobávala - kanibalizmus

Chovateľom hydiny sa niekedy stáva, že sa im hydina, najmä sliepky začnú ozobávať a vytŕhať si perie, obvykle v zadnej časti tela. Tento zlozvyk môže prepuknúť až do kanibalizmu, keď sa jednotlivé kusy navzájom pozabíjajú. Vyskytuje sa to u každého druhu hydiny, no u sliepok najčastejšie. Ide tu o agresívnych jedincov, ktorých treba oddeliť od ostatných, prípadne už i poranených kusov. 
Prečo? zobraziť celý článok 
 

Bude hitom Kalimero?

kalimero_cerv._140 kalimero_hk_cerv._140 kalimero_hkcierny_140 kalimero_jabac_140

S prichádzajúcou jarou sa o slovo hlási čoraz viac mláďat, ale aj chuť na nové výzvy. Skúsenejší chovatelia môžu nielen obnovovať svoje chovy, ale aj vyskúšať nové plemená, napríklad hydiny,  a nájdu sa aj takí, ktorí chcú začať úplne od nuly. Symbol jari kuriatka, ale aj ďalšie druhy hydiny dnes už trh ponúka v rôznych vekových štádiách. Dajú sa napríklad kúpiť kuriatka, ktoré majú jeden deň, ale aj niekoľko týždňov... zobraziť celý článok