hydina
GYRON - hydinárska farma a liaheň kurčiat - 30 rokov tradície v chove hydiny
hydina
GYRON - hydinárska farma a liaheň kurčiat - 30 rokov tradície v chove hydiny
hydina
GYRON - hydinárska farma a liaheň kurčiat - 30 rokov tradície v chove hydiny
hydina
GYRON - hydinárska farma a liaheň kurčiat - 30 rokov odbornej práce
 

Časté otázky zákazníkov

Rubriku „Časté otázky“ neustále rozširujeme. Snažíme sa ňou reagovať na najčastejšie otázky zákazníkov.

*Ako si mám objednať hydinu alebo násadové vajíčka?

Najideálnejší spôsob je objednať prostredníctvom objednávkového formulára na našej stránke. Ďalším spôsobom je telefonicky, emailom alebo osobne. Nezabudnite uviesť svoje meno, adresu, telefónne číslo a približný termín odberu.

*Ako sa dozviem kedy je môj termín vyzdvihnutia objednanej hydiny?

Presný termín a hodinu odberu vyzdvihnutia hydiny vám oznámime telefonicky, keď to bude aktuálne.

*Dajú sa objednať násadové vajíčka iba kuričiek?

Niekedy sa nás zákazníci spýtajú, či je možné zaslať iba násadové vajíčka kuričiek, pretože kohútikov by nechceli. Je nám naozaj veľmi ľúto, no nedokážeme ovplyvniť prírodné zákony a nevieme čo sa z konkrétneho vajíčka napokon vyliahne. Dá sa povedať, že pri nasadení 1000 vajec do liahne sa nám vyliahne zhruba 750 kurčiat, z čoho bude asi 360 kuričiek a 390 kohútov. Toto je štatistický odhad.

*Prečo nemôžem prevziať všetku objednanú hydinu v jeden deň?

Obvykle to nie je možné práve z veterinárnych a organizačných dôvodov. Ide o to, že viaceré druhy hydiny nie je možné nakombinovať podľa vašej objednávky. Ide najmä o kombináciu kurčiat a vodnej hydiny, prípadne moriek a perličiek. Niektorá vami objednaná hydina sa v jednom čase totiž ešte nemusí nachádzať u nás na farme.

Takže napríklad, ak si objednáte naraz na jednej objednávke malé kuriatka, morky a vodnú hydinu, treba počítať s tým že bude treba prísť na viac krát.

*Odporúčate si hydinu radšej objednať alebo sa držať aktuálnej ponuky na voľný predaj v danom dni?

Jednoznačne odporúčame objednať si hydinu čím skôr, ideálne aspoň mesiac vopred. Treba však pri objednávke dodržiavať minimálne možné množstvá objednanej hydiny.

Pokiaľ sa rozhodnete, respektíve chcete si zakúpiť menší počet hydiny ako sú minimálne množstvá pre objednávku, môžete využiť voľný predaj podľa aktuálnej ponuky, kde sa však nedá zaistiť ani predbežne objednať hydina na konkrétny deň.

Veľmi často je situácia taká, že na farme je dostatok hydiny na voľný predaj, najmä v starších vekových kategóriách, než jednodňové.

*Môžu u vás nakupovať živú hydinu iba veľkoodberatelia alebo predávate aj maloodberateľom ?

Hydinu môžu u nás nakupovať všetci - veľkochovatelia, ako aj malochovatelia. Priamo na farme Gyron Banka pri Piešťanoch možno zakúpiť akékoľvek množstvo hydiny, pokiaľ ste si ju vopred objednali alebo je dostupná na voľný predaj.

*Čo znamená že predávate hydinu na voľný predaj?

To znamená, že hydina sa dá u nás zakúpiť bez potreby predošlej objednávky, ale len z toho sortimentu, čo zrovna na farme v daný deň ponúkame. Je vhodné sa pred nákupom telefonicky informovať o aktuálnej dostupnosti živej hydiny.

*Ako zistím čo v daný deň predávate na farme formou voľného predaja?

Najvhodnejšie je informovať sa telefonicky priamo v deň nákupu, teda, keď sa chystáte prísť k nám na farmu zakúpiť si hydinu. Priamo sa informujte aká je aktuálne hydina v ponuke na voľný predaj.

Aktuálna ponuka hydiny je obvykle, najmä v období hlavnej chovateľskej sezóny (na jar) uvedená a aktualizovaná aj na hlavnej stránke www.gyron.sk

*Môžem zakúpiť v jeden deň hydinu rôznych druhov formou voľného predaja?

Samozrejme, je to možné, ale len v prípade, že sa hydina nachádza na farme a je k dispozícii na voľný predaj.

*Predávate všetko čo máte uvedené v cenníku kedykoľvek v roku?

Nie. Cenník je iba orientačný a nie vždy je všetko k dispozícii na zakúpenie. Je vhodné sa pred nákupom telefonicky informovať o aktuálnej dostupnosti živej hydiny.

*Predávate hydinu celý rok, alebo ide iba o sezónny predaj?

Liahnuť a predávať hydinu začíname spravidla od Marca až do jesene. V zimných mesiacoch býva ponuka obmedzená, no niekedy predávame aj sliepky na znášku.

*Je potrebné si priniesť obal na zakúpenú hydinu?

Pri nákupe jednodňovej hydiny obvykle zákazník krabicu dostane zadarmo. Pri nákupe staršej hydiny je potrebné si priniesť vhodný prepravný obal - prepravku. Pokiaľ zákazník nemá k dispozícii vlastný prepravný obal, je možné si ho priamo pri nákupe zakúpiť, kde je možnosť výberu z viacerých druhov. Možnosti sú od papierovej krabice cez bežnú prepravku až po originál plastový obal na hydinu.

*Robíte rozvoz hydiny aj mimo vašej farmy?

Ponúkame možnosť dovozu hydiny na Vami zvolené miesto. Tu platí, že minimálna hodnota objednávky musí byť v hodnote aspoň za 500 eur z jedného druhu hydiny, prípadne sa dajú po vzájomnej dohode dohodnúť aj iné podmienky. Realizácia konkrétneho dovozu je podmienená našimi možnosťami.

Každá takáto objednávka a jej realizácia bude teda posudzovaná individuálne. Zohľadňuje sa hodnota dovezenej hydiny a náklady na dopravu ku konkrétnemu zákazníkovi.

Pri bežných množstvách pre maloodberateľov, rozvoz hydiny nerealizujeme.

Poštou živú hydinu neposielame.

*Nachádza sa vaša farma iba v Banke pri Piešťanoch alebo máte aj nejaké iné predajné miesta?

Farma sa nachádza iba na uvedenom mieste. Avšak spolupracujeme aj s osobami, ktoré zapisujú a predávajú náš sortiment, na ktorých vám môžeme dať telefonický kontakt. Zavolajte nám a informujte sa o regionálnych predajcoch.

*Čo znamená slovné spojenie sexovaná, respektíve nesexovaná hydina?

Pri slove nesexované je treba brať do úvahy, že sa jedná o hydinu pohlavne netriedenú, to znamená, že v objednanom množstve sú prirodzene zastúpené kohútiky aj kuričky (samce a samičky). Pri slove sexované platí, že kuričky sú vytriedené od kohútikov, teda si zakúpite samé kuričky alebo kohútikov, podľa vašich potrieb. Je potrebné pamätať na to, že sexovanie nie je nikdy na 100 percent presné. Presnosť sexovania hydiny je na zhruba 93-95 percent