hydina
GYRON - hydinárska farma a liaheň kurčiat - liahnutie špeciálnych druhov kurčiat do voľného výbehu
hydina
GYRON - hydinárska farma a liaheň kurčiat - 30 rokov odbornej práce
hydina
GYRON - hydinárska farma a liaheň kurčiat - 30 rokov odbornej práce
hydina
GYRON - hydinárska farma a liaheň kurčiat - 30 rokov tradície v chove hydiny
 

Poradenstvo z hydinárskej farmy GYRON - HYFA

Hľadáte kvalitné poradenstvo ohľadom chovu a liahnutia hydiny? Objednajte si poradenstvo na tejto stránke: kliknite tu

Ako lacnejšie nakupovať?

Poradíme Vám, ako môžete u nás lacnejšie nakupovať

Videá GYRON

Pozrite si videá o hydine, ktoré sme natočili pre vás!

NOVÉ RECEPTY PÁNA ŠÉFA, NA KTORÝCH SI ZARUČENE POCHUTÍTE

Vždy sme vedeli o našom šéfovi v Gyrone, že je veľkým kulinárom a výborným kuchárom. Jeho recepty sú zamerané hlavne na mäso z hydiny, ktoré si vychová na vlastnej farme.
Dlhšiu dobu sme rozmýšľali nad tým, ako by sme jeho výnimočné recepty mohli sprostredkovať aj širšiemu okruhu záujemcov o kvalitné kulinárske pokrmy.

Príprava jeho pokrmov je obvykle jednoduchá a často nahrádza hydinovým mäsom, iné druhy bežne používaného mäsa. Šéf často objavuje ešte neodhalené mnohoraké originálne spôsoby a postupy špecialít od kurčaťa až po perličku.

Varenie jedla je vlastne dobrodružstvo a zároveň zábava. V našom prípade začína zdravým chovom hydiny, výberom toho správneho druhu, samotnou prípravou a očakávaním, ako bude pripravené jedlo chutiť.

Blíži sa koniec rýchlo výkrmových brojlerových kurčiat v drobnochovoch?

Biele brojlery, ako ich poznáme z obchodov a supermarketov nám už veľa rokov zabezpečujú relatívne lacnú výživu ľudstva na celom svete.


Dnes je už všeobecne známa skutočnosť, že tieto kurčatá sú vykŕmené za 28-36 dní vo veľkokapacitných halách s hustotou obsadenia 16-20 ks na m2. Vykrmovanie je na úrovni vysokej chemicko - výživárskej vedy, ktorá má za úlohu vyprodukovať také kŕmne zmesi, ktoré za čo najkratší čas dodajú do tela kurčaťa všetko to, čo potrebuje na svoju maximálnu výnosnosť a ziskovosť  za čo najkratší čas.

Aby sa vám hydina neozobávala - kanibalizmus

Chovateľom hydiny sa niekedy stáva, že sa im hydina, najmä sliepky začnú ozobávať a vytŕhať si perie, obvykle v zadnej časti tela. Tento zlozvyk môže prepuknúť až do kanibalizmu, keď sa jednotlivé kusy navzájom pozabíjajú. Vyskytuje sa to u každého druhu hydiny, no u sliepok najčastejšie. Ide tu o agresívnych jedincov, ktorých treba oddeliť od ostatných, prípadne už i poranených kusov. 
Prečo?

Prečo ľudia začínajú uprednostňovať nákup čerstvo spracovanej hydiny a vajec priamo z farmy?

Čerstvo spracovaná hydina

 • čerstvé mäso má najviac výživových faktorov, čím vám zabezpečí zdravšie stravovanie
 • čerstvé mäso je jednoznačne najchutnejšie
 • máte záruku, že hydina pochádza zo slovenskej - teda našej farmy
 • spracováva sa ručne, domácim šetrným spôsobom
 • je odchovávaná a kŕmená prirodzenými krmivami buď v halách na podstieľke zo slamy, alebo je umiestnená priamo vo voľnom výbehu, kde prichádza do kontaktu so slnkom, trávou a bežnými krmivami
 • chov a spracovanie je pod stálou veterinárnou kontrolou
 • chov, spracovanie a predaj hydiny je registrovaný na ŠVPS SR (Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky) na základe zákona PREDAJ Z DVORA

Extra čerstvé vajcia
 

snmka0275_178
.

 • extra čerstvé vajcia zakúpite jedine priamo z farmy, pretože sú to vajcia od znášky do 9 dní
 • vajcia 10 dňové a staršie sa označujú už iba ako čerstvé
 • máte záruku, že vajcia pochádzajú zo slovenského chovu
 • sliepky sú chované v halách na podstieľke zo slamy, vajcia sú predávané z podstieľkového chovu
 • ďalšia kategória sliepok na našej farme sú sliepky odchovávané vo voľnom výbehu, kde majú prístup k zelenému krmivu, svieti na nich slniečko, môžu sa hrabať a naháňať mimo haly po dvore
 • vajcia sa predávajú z voľného výbehu
 • sliepky dostávajú prirodzené krmivo obvykle pochádzajúce zo slovenských polí
 • chov je pod stálou veterinárnou kontrolou
 • chov a predaj hydiny je registrovaný na ŠVPS SR (Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky) na základe zákona PREDAJ Z DVORA

Odporúčame každému, komu záleží na zdraví svojom i zdraví rodiny a detí, aby zvážil zaobstaranie si práve spracovanej hydiny a vajec z voľného výbehu.

Spracovanú hydinu si môžete zabezpečiť iba objednaním vopred, najlepšie telefonicky na kontaktných telefónnych číslach, prípadne e-mailom. Termín a množstvo hydiny je potrebné si vopred dohodnúť s pracovníkmi farmy, pretože každú objednávku zabezpečujeme samostatne, so vždy čerstvo spracovanou hydinou.

Extra čerstvé a čerstvé vajcia sú k dispozícii obvykle denne, bez potreby objednávania si primeraného množstva vašej dennej spotreby. Pri odbere väčšieho množstva vajec je potrebné si vopred objednať.

Kliknite na cenník a vyberte si z konkrétneho druhu a sortimentu! Sú v ňom uvedené druhy z klasického priemyselného chovu hydiny, ale aj z chovu hydiny vo voľnom výbehu.

Bude hitom Kalimero?

kalimero_cerv._140 kalimero_hk_cerv._140 kalimero_hkcierny_140 kalimero_jabac_140

S prichádzajúcou jarou sa o slovo hlási čoraz viac mláďat, ale aj chuť na nové výzvy. Skúsenejší chovatelia môžu nielen obnovovať svoje chovy, ale aj vyskúšať nové plemená, napríklad hydiny,  a nájdu sa aj takí, ktorí chcú začať úplne od nuly. Symbol jari kuriatka, ale aj ďalšie druhy hydiny dnes už trh ponúka v rôznych vekových štádiách. Dajú sa napríklad kúpiť kuriatka, ktoré majú jeden deň, ale aj niekoľko týždňov...

Predaj a chov hydiny

Za viac ako 30 rokov svojho pôsobenia na trhu pracujeme s rôznymi variantami odbytu našich produktov vrámci chovu a distribúcie, z vlastnej liahne kurčiat a farmy hydiny. V súčasnosti máme klientov nie len po okresoch a krajoch Slovenska a Česka, ale i v niektorých európskych krajinách.

Jedným zo spôsobov spolupráce je predaj hydiny cez partnerov – predajcov , chovateľov či farmárov, ktorí sú obvykle samostatne hospodáriacimi roľníkmi alebo živnostníkmi.

Predajci  majú buď predajňu chovateľských potrieb alebo predajňu záhradkárskych, či inak tovarovo súvisiacich komodít. Niektorí prevádzkujú aj ambulantný predaj priamo po obciach, či dovoz hydiny priamo do domu konkrétneho objednávajúceho zákazníka.

Chovatelia a farmári majú vlastné alebo prenajaté priestory, kde robia svoje odchovy hydiny a následne ponúkajú do drobných chovov individuálnym chovateľom alebo ponúkajú na trh už finálne produkty, ako sú vajíčka či mäso.

GYRON – HYFA už od začiatku spolupracuje aj s mnohými predajcami hydiny, ktorí nemajú túto činnosť ako prioritnú ale iba doplnkovú počas jarného a jesenného obdobia. Môžu to byť aj rôzne zamerané predajne, prípadne iba  jednotlivec samostatne sa zaoberajúci predajom násadových vajec a hydiny alebo chovom hydiny, vrátane predaja nielen zo svojej vlastnej produkcie a chovu.
S týmito predajcami spolupracujeme štandardným dodávateľsko-odberateľským spôsobom.

Zvyčajne je možné z našej strany zabezpečiť dovoz vopred objednanej hydiny priamo ku konkrétnemu odberateľovi na vopred dohodnutý termín a čas. Ceny si predajca stanovuje samostatne. Spôsob ako i systém vybavovania objednávok či odberu hydiny, si organizuje každý z nich sám a sám nesie aj zodpovednosť za vybavovanie individuálnych odberateľov.

GYRON - HYFA do jednania chovateľa alebo predajcu v spojitosti s jeho konečným klientom  nijakým spôsobom nezasahuje. GYRON - HYFA taktiež nezasahuje do tvorby predajných cien u týchto samostatných subjektov.

Môžete sa informovať na osoby spolupracujúce s nami, radi vám na nich dáme kontakt.
 

Zapisovanie objednávok na hydinu


Ďalšou variantou predaja hydiny z GHF a spoluprácou s nami je zapisovanie objednávok. Zapisovateľ objednávok obvykle eviduje objednávky vrámci svojho okolia - obce, mesta. Najčastejšie sa jedná o pracovníkov obecných úradov, alebo niektoré kluby, či obecné organizácie, ale i chovateľské organizácie. Často objednávky zapisujú dôchodcovia, alebo jednotlivé osoby, pre ktorých je to aj spôsob privyrobenia si k svojmu dôchodku, či k svojmu príjmu.

Tento spôsob je najviac rozšírený, pretože je jednoduchý a keďže sa jedná predovšetkým o obdobie len troch až štyroch mesiacov v roku, nezaťažuje touto činnosťou príliš svoju rodinu a blízkych. Systém zapisovania objednávok na konkrétne termíny a druhy hydiny si vždy zapisovateľ a GHF dohodnú na základe miestnych tradícií s chovom hydiny, podmienkami na predaj, ale aj doporučením zo strany GHF na základe dlhoročných skúseností.

Zapisovateľ zapíše objednávky od záujemcov o hydinu a odovzdá ich GHF. GHF obvykle hydinu dopraví na určené miesto a po dohode so zapisovateľom buď hydinu vydá zákazníkom, alebo vyloží na určené miesto, kde si výdaj zabezpečí zapisovateľ sám. Zapisovateľ je ohodnotený od množstva vydanej hydiny. Tieto osoby GHF podporuje reklamnou činnosťou v okolí a dáva kontakt na nich záujemcom dopytujúcim sa pre konkrétnu oblasť.

GHF má stále záujem o rozširovanie radov zapisovateľov a predajcov hydiny nielen vrámci Slovenskej republiky ale aj v okolitých krajinách.
Staňte sa aj Vy jedným z členov veľkej rodiny partnerov GHF a zvýšte si svoje príjmy predajom hydiny z produkcie farmy GYRON - HYFA. Kontaktujte nás ihneď!

*GHF - GYRON, Hydinárska farma